Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Periodotologia

Zdrowy i piękny uśmiech to również zdrowe dziąsła. Odsłonięcie szyjek zębowych, rozchwianie zębów, nadwrażliwość, nieprzyjemny zapach z ust, krwawienie, zaczerwienienie dziąseł mogą świadczyć o chorobie przyzębia - czyli paradontozie. We wszystkich powyższych problemach z pomocą przychodzi nauka zwana periodontologią. W naszym Gabinecie, każdemu pacjentowi zgłaszającemu się z objawami choroby przyzębia zapewniamy kompleksową opiekę, opartą na rzetelnej wiedzy i zastosowaniu nowoczesnych metod leczenia.

Proces leczenia zawsze poprzedzony jest kompleksową diagnostyką w celu precyzyjnego zidentyfikowania przyczyn i prawidłowego zaplanowania postępowania. Leczenie musi być przeprowadzone przez specjalistę w dziedzinie periodontologii. Składa się ono z wielu etapów, począwszy od profesjonalnej higieny jamy ustnej w gabinecie i nauki prawidłowego szczotkowania, aż po zabiegi chirurgiczne – wszystko pod kontrolą periodontologia. Leczenie chorób przyzębia dzielimy na:

  • Leczenie wstępne ma na celu stworzenie podstaw do dalszych zabiegów leczniczych i tutaj należy wyszczególnić diagnostykę, instruktaż dotyczący higieny jamy ustnej, skaling, czyli mechaniczne oczyszczenie powierzchni zębów, lakowanie bruzd i zagłębień, zmotywowanie pacjenta do szczególnej dbałości o higienę jamy ustnej.

  • Leczenie podstawowe, które może objąć analizę i korektę zgryzu, skaling poddziąsłowy, farmakoterapię, unieruchomienie stałe lub czasowe zębów oraz zabiegi chirurgiczne.

  • Leczenie podtrzymujące następuje po właściwym leczeniu parodontologicznym i ma na celu zachowanie stanu tkanek przyzębia osiągniętego w wyniku poprzednich dwóch faz leczenia. Scaling - Mechaniczne oczyszczenie zębów jest podstawowym zabiegiem leczniczym. Usuwanie złogów nazębnych (przede wszystkim kamienia nad- i poddziąsłowego) jest wykonywane odpowiednim zestawem końcówek do ultradźwiękowego skalingu nad- i poddziąsłowego. Zastosowanie aparatów ultradźwiękowych nie uszkadza powierzchni korzenia, zapewnia dobry dostęp do trudno dostępnych miejsc, niszczy część bakterii, ma działanie utleniające, znacznie skraca czas zabiegu. Oczyszczenie zębów kończy polerowanie przy użyciu szczoteczek i gumek oraz odpowiedniej pasty, która oprócz środków ściernych i polerowniczych zawiera fluor i hydroksyapatyt zabezpieczający przed nadwrażliwością. Zabieg scalingu należy przeprowadzać systematycznie przynajmniej raz na pół roku.

W bardziej zaawansowanych stanach chorobowych stosowane są metody chirurgiczne:

Kiretaż - zabieg polegający na dokładnym oczyszczeniu głębszych kieszonek przyzębnych. Jest wykonywany w znieczuleniu. Jest konieczny u pacjentów z czynną paradontozą. Wspomagany farmakologicznie umożliwia optymalne leczenie kieszonek przyzębnych, znacznie redukuje ilość bakterii w kieszonkach dziąsłowych. Regularne wizyty u specjalisty periodontologa pomogą zatrzymać dalszy rozwój choroby.

Dane kontaktowe

Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny ADENTICA

dr n.med., lek.stom. Ayman Wajdi

ul. Odrowąża 52 (przecznica ul. Wrocławskiej), Kraków

Zadzwoń do nas:

+48 606 108 387  

12 633 42 35

e-mail: adentica@gmail.com

Nasi Pacjenci o Nas

Leczymy się u dr Aymana od prawie 15 lat. Mamy pełna zaufanie, doktor to świetny fachowiec z ogromną wiedzą, bardzo dokładny i cierpliwy. W gabinecie pracują też przemiłe asystentki, jest miła atmosfera. To wszystko daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie boję się wizyt.

Katarzyna z rodziną z Tychów

Leczę zęby u pana doktora Aymana od ponad roku. Podczas leczenia zawsze szczegółowo tłumaczy jaki jest problem i co będzie robił podczas wizyty. Jest bardzo dokładny i skrupulatny. Uważam, że to jeden z najlepszych dentystów w Krakowie.

Elżbieta z Krakowa

Trafiłem do Doktora Aymana z polecenia znajomej 2 lata temu, a teraz leczy się tam cała moja rodzina. Profesjonalizm, dokładność i czas poświęcony pacjentowi daje się zauważyć już przy pierwszej wizycie. Warto wspomnieć o rodzinnej atmosferze tego miejsca oraz przesympatycznych asystentkach. Szczerze polecam gabinet Adentica!

Szymon z Krakowa

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?