Wersja twojej przeglądarki jest przestarzała. Zalecamy zaktualizowanie przeglądarki do najnowszej wersji.

Profilaktyka i higienizacja
 

Profilaktyka stomatologiczna to pierwszy krok w radzeniu sobie z problemami próchnicy i paradontozy. Jej zadaniem jest przede wszystkim walka z płytką nazębną. Systematycznie przeprowadzane zabiegi profilaktyczne w gabinecie przez wykwalifikowane higienistki stomatologiczne, wraz z zastosowaniem przez pacjenta wskazówek dotyczących codziennej pielęgnacji, gwarantują zdrowe zęby i dziąsła, a tym samym piękny uśmiech, oszczędność cennego czasu i pieniędzy na leczenie.

Oferujemy pacjentom pełen zakres profesjonalnych zabiegów stomatologicznych z zastosowaniem sprawdzonych metod. Na początku przeprowadzamy instruktaż higieny jamy ustnej. Dobieramy odpowiednią szczoteczkę, pastę oraz inne przybory. Wybieramy odpowiednią dla danego pacjenta metodę szczotkowania i prezentujemy ją na modelu lub w jamie ustnej. U pacjentów, u których istnieje taka potrzeba wykonujemy profesjonalne oczyszczenie zębów oraz usuwanie kamienia nazębnego.

skaling – usuwanie kamienia nazębnego przy użyciu urządzeń ultradźwiękowych

piaskowanie – usuwanie osadu po kawie, herbacie, papierosach z zastosowaniem piaskarek – urządzeń, które pod ciśnieniem oczyszczają zęby mieszanką piasku z wodą

polerowanie mechaniczne z użyciem specjalnych past o różnej ziarnistościach, za pomocą szczoteczek i gumek

Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów następnym zalecanym krokiem jest wykonanie jednego z zabiegów:

Tooth Mousse - "płynne szkliwo". Jest to zabieg przywracający równowagę mineralną, dostarcza wysoko stężonego wapnia i fosforanów, wspomaga działanie śliny, przywracając bilans mineralny do stanu równowagi.

Fluoryzacja - może to być lakierowanie zębów fluorem czy też stosowanie odpowiedniego żelu lub pianki na specjalnych jednorazowych łyżkach. W zależności od podatności pacjenta na próchnicę zabieg ten przeprowadza się od 2 do 4 razy w roku, a redukcja próchnicy wynosi 20%-70%. Ponadto fluor znosi nadwrażliwość, wzmacnia szkliwo i zmniejsza podatność na próchnicę.

Pamiętajmy, że pierwszoplanową rolę w leczeniu stomatologicznym zawsze odgrywa higiena jamy ustnej.

Dane kontaktowe

Specjalistyczny Gabinet Stomatologiczny ADENTICA

dr n.med., lek.stom. Ayman Wajdi

ul. Odrowąża 52 (przecznica ul. Wrocławskiej), Kraków

Zadzwoń do nas:

+48 606 108 387  

12 633 42 35

e-mail: adentica@gmail.com

Nasi Pacjenci o Nas

Leczymy się u dr Aymana od prawie 15 lat. Mamy pełna zaufanie, doktor to świetny fachowiec z ogromną wiedzą, bardzo dokładny i cierpliwy. W gabinecie pracują też przemiłe asystentki, jest miła atmosfera. To wszystko daje mi ogromne poczucie bezpieczeństwa i sprawia, że nie boję się wizyt.

Katarzyna z rodziną z Tychów

Leczę zęby u pana doktora Aymana od ponad roku. Podczas leczenia zawsze szczegółowo tłumaczy jaki jest problem i co będzie robił podczas wizyty. Jest bardzo dokładny i skrupulatny. Uważam, że to jeden z najlepszych dentystów w Krakowie.

Elżbieta z Krakowa

Trafiłem do Doktora Aymana z polecenia znajomej 2 lata temu, a teraz leczy się tam cała moja rodzina. Profesjonalizm, dokładność i czas poświęcony pacjentowi daje się zauważyć już przy pierwszej wizycie. Warto wspomnieć o rodzinnej atmosferze tego miejsca oraz przesympatycznych asystentkach. Szczerze polecam gabinet Adentica!

Szymon z Krakowa

Polityka cookies

Ten serwis korzysta z plików cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze.

Czy akceptujesz?